Prodejní výstava obrazů

V přední části naší hospůdky jsou umístěny obrazy pod čísly, jedná se o jubilejní prodejní výstavu obrazů s názvem Motivy Krkonoš a regionu Zdeňka Šindlara (nar. 1939), významného grafika, malíře a architekta  českého i světového jména, původem z nedaleké Podháje u Jičína.

Použité techniky: pastel, tužka (originály), kombinované techniky.

Seznam vystavených obrazů i s jejich uvedenou cenou a další informace Vám rádi poskytneme.

 

Architekt Ing. Zdeněk Šindlar se v 90. letech podílel na návrhu rekonstrukce naší hospůdky, kterou následně zrealizoval současný majitel  Ing. Lubomír Svatý, CSc.  Navzdory velmi špatnému stavu budovy i pozemku se podařilo pracovitostí a citlivostí obnovit a zachovat  jednu z nejstarších hospod Podkrkonoší, je zmiňována již od r.1839.

Letní sleva cen obrazů 30% z původní ceny

CURRICULUM VITAE ZDENĚK ŠINDLAR

Narozen 9.6.1939 ve Vysokém Mýtě,maturoval na gymnáziu v Jičíně,absolvoval Fakultu architektury ČVUT v Praze (1963), postgraduální studia na Akademii výtvarných umění,5 let Praxe ve Velké Británii.

V druhé polovině šedesátých let pracoval čtyři roky jako architekt, převážně na projektech nových satelitních měst na sever od Londýna, v Architects Department of  Greater London Concil.Byl prvním Čechem od r. 1948, který dostal od vlády jejího Veličenstva pracovní povolení pro práci architekta ve Velké Británii (GB). V Anglii také vystavoval své výtvarné práce, a to hlavně v Londýně. O jeho pracích kritika napsala:“ Šindlar je zřejmě nejtalentovanější umělec na této výstavě. Měl by ilustrovat knihu o řece Temži, přednostně s originálními litografiemi. Je to rozený grafický umělec.“

V roce 1991 vyhrál I. cenu za návrh plakátu na Graph Expo NEW YORK. Další výstavy:Anglie, Finsko, Holandsko, Japonsko, Kuba, Kypr, Malta, Mexiko, Portugalsko, Tunis, USA, Německo. Šindlarovy artefakty jsou v četných sbírkách nejenom po Evropě, ale i v USA. Jeho obrazy vlastní významné osobnosti, bývalý francouzský prezident, ruský ministerský předseda. Při návštěvě prezidenta USA Billa Clintona v Praze použilo americké velvyslanectví Šindlarovy kresby na všech tiskovinách souvisejících s jeho návštěvou.Od roku 1984 je autor členem mezinárodního svazu výtvarných umělců se sídlem ve Stuttgartu, je členem mezinárodní humanitární organizace Rotary International. Žije a pracuje dílem v Praze, dílem na Podháji u Jičína jako svobodný umělec v oboru grafiky, malby a architektury.

Zdeněk Šindlar, DIPL.ING.ARCH.
ČLEN UNIE VÝTVARNÝCH UMĚLCŮ

 

 

Nabízíme českou kuchyni, rodinné i firemní oslavy dle vašeho přání, svatby od bílé až po diamantovou, přátelská setkávání. Po předchozí dohodě zajistíme bezpečný rozvoz osob.
Platba možná pouze v hotovosti, stravenky nepřijímáme!

 

Otevírací doba

ne 11:00 - 18:00 hod.

Rezervace

+420 736 723 725
+420 604 740 660

Adresa

Dřevěnice 52, Dřevěnice
směr Jičín - Nová Paka

 

Hospoda Na Špici, zal.r. 1839, Dřevěnice

Tradiční regionální a selská kuchyně, jídla připravujeme z kvalitních surovin od místních dodavatelů.

 

Přijďte pobejt!